Hasan Köroğlu
 
Anasayfa Hasan Köroğlu Yayınlanmış Eserlerim Makaleler Fotoğraf Galerisi Forum Faydalı Linkler İletişim
Makaleler
GERÇEK MİLLİYETÇİ VE MİLLİYETÇİLİK
,

Peki nedir milliyetçilik?

Devamı
HALKIN SEÇİMDE VERDİĞİ MESAJI İYİ ANALİZ ETMEK GEREK
,

Seçmenin yaklaşık yarısı  AKP’ne oy verdi. Kesin olmayan seçim sonuçları açıklandığında siyasi parti liderleri de dahil olmak üzere birçok insan şok yaşadı. Çünkü iki kişiden biri  AKP’ ne oy  vermişti. Bu nasıl olabilirdi?

Devamı
HERKES SONUCA SAYGI GÖSTERMELİ DEMOKRASİ KAZANMIŞTIR
,

Akparti %46.5; CHP %20.8 ; MHP %14.3; Bağımsızlar %5.2

Devamı
KORKU ŞEHRİ İSTANBUL
,

İstanbul tam bir korku şehri haline gelmeye başladı. Geceleri bir başka olan bu güzelim İstanbul, akşam  karanlığı çöktükten sonra ıssız, tenha ve hayalet  bir şehir haline almaya başladı.

Devamı
LAGENDİJK “KÜRTLERİN ASIL TEMSİLCİSİ 75 KÜRT KÖKENLİ MİLLETVEKİLİ OLAN AKPARTİ’DİR.”
,

Avrupa Parlamentosu’nda yapılan Kürt Konferansı Ankara’da büyük tepkiyle karşılandı. Aslında bu durum, Avrupa Parlamentosu’nun ne kadar iki yüzlü olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Kürtleri temsilen Türkiye’den giden DTP’li siyasiler ve Avrupa’daki PKK’lılar  nasıl kullanıldıklarının hala farkında değillerdi. Zana ve arkadaşları o kadar ileri gittiler ki AB- Türkiye Karma Parlamenterler Komisyonu Eş Başkanı Joost Lagendijk bile artık tepki göstermeye başladı.

Devamı
NEDİR ALLAHAŞKINA BU MAHALLE BASKISI
,

Prof. Dr. Şerif Mardin’le yapılan bir mülakat ve iktidar partisinin hazırlattığı yeni sivil anayasa taslağında bulunan ve başörtülü öğrencilerin eğitim haklarının önündeki engellerin kaldırılması amacıyla yapılacak olan değişiklik,  Türkiye’nin gündemine bir anda “mahalle baskısı”nı koydu.

Devamı
SAĞDUYULU BİR ŞEKİLDE OY KULLANMAK
,

Daha önce de belirttiğim gibi bu seçimlerde parti liderleri yapacaklarından çok birbirlerinin kirli çamaşırları  ortaya dökmeye çalıştı.

 

Devamı
SAHİ AMERİKA KİMİN DOSTU
, Amerika için dost ve müttefik ülke yoktur. Sadece amerikanın çıkarları vardır.
Devamı
BAŞBAKANI KUTLAMAK GEREK
,

Başbakan R. Tayyip Erdoğan muhalefetin savaş çığırtkanlıklarına kulaklarını tıkayarak yaptığı tüm siyasi ve diplomatik girişimler sonucunda Türkiye’nin sınır ötesi operasyon konusunda haklılığını tüm dünyaya anlatmıştır.

 

Devamı
TERÖRLE MÜCADELEDE YENİ ÇÖZÜMLER GEREK
,

PKK’ya egemen olan ve kanla beslenen zihniyet, Türkiye’yi yeniden 90’lı yıllara doğru götürmek istemekte ve demokrasiyi ve refah arayışını sabote ederek ülkeyi karanlığa doğru sürüklemek istemekte.Terör örgütünün bu tuzağına düşmemek gerek.

Devamı
TERÖRLE YAŞAMAK ÇOK ZOR
,

Türkiye, son zamanlarda tırmanan terör saldırıları nedeniyle sıkıntılı günler yaşamakta. Dürüst ve adil olmayan yani karşılık mukabele ile yapılmayan bu saldırılar nedeniyle gencecik  çocuklar şehit oluyor, suçsuz ve günahsız insanlar ne olduğunu anlamadan ölümle yüz yüze gelmekteler.

Devamı
TÜRKİYE NORMALLEŞİYOR
,

Türkiye normalleşme ve demokratikleşme yolunda çok büyük adımlar attı.

 

Devamı
TÜRKİYE SEÇİM YÖRÜNGESİNE GİRDİ
,

Türkiye erken seçim yörüngesine girdi.

 

Devamı
TÜRKİYE’NİN BİR AN EVVEL ÇÖZÜLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ İKİ SORUNU
,

Geçen yazımızda da bahsettiğimiz gibi terör konusu şu anda Türkiye’nin tek gündemi gibi. Ne ekonomi nede diğer sorunlar Türkiye’nin gündeminden çıkmış durumda.

 

Devamı
TÜRKİYE’NİN BİR AN EVVEL ÇÖZÜLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ İKİ SORUNU
,

Hükümete sınır ötesi operasyon için 1 yıl süreyle yetki veren tezkere TBMM’nden ezici çoğunlukla geçti. Bu durumda hükümet Türk askerini her an Kuzey Irak’a gönderebilir. Özellikle Hakkari Dağlıca Bölgesinde 12 askerin şehit, 16 askerin yaralanması bardağı taşırmıştır.

Devamı
TÜRKİYE’NİN HOŞGÖRÜYE VE KUCAKLAŞMAYA İHTİYACI VAR
,

Demokrasi, bir hak ve özgürlükler  sistemidir.

Devamı
YARGI BAĞIMSIZLIĞI KORUNMALI
,

Yargı, haksızlığı uğramış insanların, hakkını aramak için sığınacağı en son limandır.

 

Devamı
ANAYASA MAHKEMESİ YERİNDE BİR KARAR VERMİŞTİR
,

Anayasa Mahkemesi, CHP ve Cumhurbaşkanı Sezer tarafından Cumhurbaşkanını halkın seçmesi yönündeki düzenlemeleri içeren paketin referanduma götürülmesinin iptali yönündeki başvurusunu reddetti. Bu durum bütün siyasi hesapları altüst etti.

 

Devamı
KOPENHAG KRİTERLERİ VE AB KOMİSYONU İLERLEME RAPORU
Yaklaşık on yıldır Kopenhag kriterleri ülkemizde tartışılmakta ve ilgili uyum yasaları kaplumbağa yürüyüşü misali çıkarılmaya çalışılmaktadır. AB’ye başvuruda bulunan tüm ülkelerin üyeliğe kabul edilmeden önce yerine getirilmesi gereken bu kriterler, Avrupa Birliği Ülkeleri liderleri tarafından, 22.Haziran 1993 yılında Kopenhag zirvesinde karara alınmıştır. Bu zirvede, belirlenen kriterleri karşılayan ülkelerle görüşmelere başlanılacağı belirtilmiştir.
Devamı
EVE DÖNÜŞ PROJESİ YADA SİVİL HAREKAT PAKETİ
 

Burada hükümetin özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği diplomatik ve siyasi ataklar görmezden gelmek çok büyük insafsızlık olur. Başbakan içerideki muhalefetin açıkça gazına gelmedi. Çözüm konusunda çok önemli diplomatik ve siyasi görüşmeler yaptı.

Devamı
DEVLET TÜRBAN SORUNUNU ARTIK ÇÖZMELİ
Başbakan Tayyip Erdoğan, İspanya gezisi sırasında
Devamı
YASAKLARLA NEREYE KADAR
Türban ya da başörtüsü gerilimi tüm Türkiye’ye yansıdı.
Devamı


 
Makalenizi gönderin
Sizde makalenizi gönderin, yayınlayalım. Makale gönderebilmek için önce üye olmanız gerekmektedir.
Makale Gönder
Yayınlanmış Eserler
TÜRK MAHKEMELERİNDE BİLİRKİŞİLİK VE BİLİRKİŞİ KURUMLARI
ÖRGÜTLÜ SUÇLULUK
BİLİRKİŞİLİK
Arşiv
Günün Sözü
GECİKMİŞ ADALET ADALET DEĞİLDİR.,
Arşiv
Online Hizmetler
 
Tavsiye edin
Faydali Linkler
HSYK
BAŞBAKANLIK
DANIŞTAY
YARGITAY
Arsiv
Konuk Yazarlar
Her Hakkı Saklıdır © 2010 Hasan Köroğlu Anasayfa | Hasan Köroğlu | Yayınlanmış Eserlerim | Makaleler | Fotoğraf Galerisi | Forum | Faydalı Linkler | İletişim Web Tasarım | Grapixel New Media